Newborn

Newborn fotenie novorodeniatok babatiek v Bratislave v atelieri v BA, fotky babatiek, babatkovske fotenie, newborn photo session BA, Pezinok, Senec

Bábätká fotografujem v prvých  dvoch týždňoch po príchode na svet. Ideálne je čo najskôr. Zvačša chodia na fotenie detičky staré 5 – 11 dní. Pri fotení sa nikam neponáhľam, mám pre vás a vaše bábo vyhradený dostatočne dlhý čas. Fotenie sa plne prispôsobuje najmenšiemu aktérovi, keď chce papať, tak papá, ak sa chce nosiť, nosí sa. Ideálne je, ak bábätko pri fotení spí, ale aj nespiaci drobci odchádzajú s krásnou pamiatkou.  Mojou snahou je pre vás zachytiť to drobné čaro a jedinečnosť týchto prvých dní života. Som tiež mama, viem čo je dôležité pre vás ako rodičov a snažím sa vám a vášmu bábätku čo najviac prispôsobiť.

Na fotenie s takýmto drobčekom sa prosím objednajte čo najskôr, ideálne ešte v čase, keď si spokojne nažíva v brušku. Keď sa potom ohlási a vykukne na svet, ozvite sa mi najlepšie ešte z pôrodnice a spolu doladíme najvhodnejší termín. Novorodeniatka sa snažím fotiť v doobedných hodinách v pracovných dňoch, práve preto, aby sme na fotenie mali dostatok času a mali sme väčší kľud.

Bábätká fotím u mňa v ateliéri (kúsok od Bratislavy), ktorý je prispôsobený aj takýmto malým modelom. Výnimočne môžem prísť fotiť aj k vám domov, treba ale brať do úvahy určité kompromisy, ktoré sa pri fotení v domácom prostredí musia spraviť. Na fotenie v domácom prostredí nie je vhodné zimné obdobie, keď je všeobecne horšie denné svetlo, problémom sú aj stiesnené a tmavé priestory bytov. V domácom prostredí je vhodné fotiť viac reportážne fotografie, ktoré sú zase výnimožné množstvom emócií a reálnych spomienok z vášho života s novým členom rodiny. Ak máte zájem prevažne o pózovacie fotografie – štylizované portréty v štýle newborn, je vhodnejšie prísť ku mne do ateliéru.

Prečo sa bábätká fotia také maličké?

Ideálny čas na newborn fotenie je práve vek 5 – 14 dní. Vtedy sú babätká ešte spavé, prirodzene schúlené do klbka, tak ako boli 9 mesiacov v maminkinom brušku. Ešte nevystierajú nožičky a ručičky, a preto je jednoduchšie ich napolohovať tak, aby na fotkách vynikli a zároveň, aby im to celé  bolo príjemné, boli uvolnené a v kľude fotenie prespinkali. Čím sú detičky staršie, schopnosť kľudného spánku pomaly strácajú, vyrušujú ich dotyky, zvuky. Horšie sa uspávajú a keď sa prebudia majú snahu vystierať sa. Bábätko už potom vníma, že sa „niečo“ deje a je ostražitejšie. Fotenie je potom náročnejšie aj pre mňa ako fotografku, ale aj pre rodičov a samozrejme aj pre samotné miminko. 

Ak máte bábätko staršie ako 2 týždne, vhodnou alternatívou je  lifestyle newborn fotenie v ateliéri alebo aj u vás doma.

Newborn fotenie
220 €
10 fotografií
 • Vyhradnený čas minimálne 2 – 4 hodiny na fotenie
  (rekvizity a doplnky a oblečenie na newborn fotenie v cene)
 • Fotografovanie štylizovaných portrétikov bábätka
 • Fotografovanie bábätka s rodičmi a súrodencami
 • Vytvorenie vlastnej náľadovej galérie v klientskej zóne a možnosť vybrať si svoje finálne zábery na úpravu
 • Profesionálna detailná úprava a retuš fotografií
 • Prevedenie fotografií vo farebnej aj čiernobielej verzii
 • Tlačené fotografie v rozmere 10×15
 • Možnosť doobjednania fotoknihy
 • Fotografia nad rámec balíčka 12 EUR
 • Možnosť MINI Fotenia - bábätko zavinuté bez rodičov a súrodencov - 5 fotografií - cena 150 EUR (každá ďalšia vybratá fotografia 15 EUR)

Neupravené fotografie neposkytujem

Lifestyle fotenie v Ateliéri
220 €
10 fotografií
 • trvanie do 2 hodín
 • galéria náhľadov pre výber finálnych fotografií
 • - tlačené fotografie v rozmere 10x15 cm
 • farebná aj cb úprava vybraných záberov
 • možnosť fotenia aj v domácom prostredí za príplatok
 • fotografia navyše 12 EUR

Čo ak je vaše bábätko už staršie – LIFESTYLE FOTENIE

Viac o Newborn lifestyle

Často ma kontaktujete, keď už je vaše bábatko staršie ako je optimálny vek na novorodenecké fotenie. Teda, ak má bábätko viac ako 2 týždne, nie je možné spraviť klasické štylizované newborn fotenie. Bábatka sa už vystierajú, sú vnímavejšie a ťažšie sa uspávajú. Preto je v tomto období vhodnou alternatívou LIFESTYLOVÉ Fotenie. V rámci tohto fotenia sa fotí:

 • bábätko s rodičmi
 • bábätko pri bežných denných činnostiach (v domácom prostredí)
 • detailiky zo života bábätka na pamiatku
 • detailiky tváričky, ručičiek, nožičiek
 • bábätko sa už neuspáva, nefotí sa napolohované a nefotí sa v rekvizitách ako postieľky, vedierka a bedničky a podobne.

LIFE STYLOVÉ FOTENIE U VÁS DOMA

Výsledkom je ucelená séria fotografií, v počte od 30 – 60 (záleží od situácie, času…) odovzdaná na DVD. Súčasťou tohto balíčka nie sú tlačené fotografie, v prípade záujmu si ich môžete doobjednať podľa cenníka tlačených produktov. Všetky odovzdané fotografie sú postprocesované a upravené ako reportážne fotografie. Zmyslom tohto fotenia nie sú novorodenecké retušované portréty, ale zachytenie situácie, emócií a atmosféry po príchode bábätka do rodiny. Cena za fotenie do 2 hodín je 280 EUR. Fotografie sú odovzdávané elektronicky. V prípade, ak za vami idem dalej ako do BA a okolia BA smerom na Senec, Pezinok, účtujem si cestovné náklady vo výške 0,25 EUR/km

LIFESTYLOVÉ FOTENIE V ATELIÉRI

Prebieha podobne ako iné fotenia v ateliéri, dĺžka fotenia je do 2 hodín. Výsledkom sú fotografie bábätka s rodičmi a súrodencami, ktoré sú volnejšie. Bábtko sa neuspáva, nepolohuje a nefotí v rekvizitách. Ide o fotenie najmä na rukách rodičov, o fotenie detailikov tváričky, ručičiek, nožičiek. Počet fotografií, ich výber je rovnaký ako pri štylizovanom newborn fotení. Takéto fotenie môžeme zrealizovať bez obmedzenia veku až po hranicu 4. mesiacov veku, kedy už fotíme rodinné fotenia (keď už je bábätko stabilné v polohe na brušku, dokáže dvihnúť hlavičku, usmiať sa na rodičov a dokáže už s nimi udržať očný kontakt).