Rodinné fotenie

Fotenie deti a rodiny v exterieri, umelecke detske fotenie a fotky v atelieri - atelierove fotenie v BA, Bratislave, fotenie v prirode, tematicke fotenia, vianocne fotenie, minifotenie, fotenie v levnaduliach Bratislava, Pezinok, Senec. Detská a rodinná fotografka.

Odkedy som sa stala mamou, je detský úsmev a šibalstvo v očkách tých najmenších pre mňa ten najkrajší námet na fotenie. S deťmi je fotenie vždy dobrodružstvo, samé si povedia čo a ako bude a aké fotografie nakoniec vzniknú. Preto je fotenie detí vždy jedinečné a nabíja ma energiou. Pri detskom fotení sa snažím deťom prispôsobiť, neštylizujem každý záber, ale nechávam aj na deťoch, nech sa prejavia. Fotenie osviežujeme bublinkami, hračkami. Som rada, keď sa detičky uvoľnia a stanú sa sami sebou, tak aby vzniknuté zábery boli najmä o nich. Fotím aj s rekvizitami, ale vždy len tak, aby neboli na fotke dôležitejšie ako Vaše dieťa. Najradšej mám čisté a jedinečné zábery detičiek v ich prirodzenom prostredí.

Detičky s rodičmi fotím aj v ateliéri, ale pokiaľ sú staršie ako 1 rok preferujem najmä exteriér. Príroda, počasie má v každom ročnom období svoje krásne farby, krásny podtext, ktorý fotografie podčiarkuje. Navyše detičky sa vonku cítia dobre, šantia a fotenie je pre nich zábavnejšie.

Ateliér alebo exteriér?

V prípade ateliérové fotenia je nutné, detičky trošku viac usmerňovať, v prípade ak máte živšie detičky a chcete, aby sa na fotkách prejavila aj ich povaha, je vhodnejšie uvažovať o fotení v exteriéri. V ateliéri je nutné rešpektovať fotografa, je potrebné sa pripraviť na to, že detičky musia určitú dobu vydržať na mieste fotenia. Ateliér má svoje špecifiká a je náročnejší na udržanie pozornosti a spoluprácu detí. Preto som rada, ak na fotenie prídete v dobrej nálade, uvoľnený a tešíte sa na spoločný čas strávený s detičkami.

Kedy sa objednať na fotenie?

V ateliéri fotím po celý rok. Termín je vhodné dohodnúť si cca 2 – 3 týždne vopred. Víkendové fotenia, treba plánovať a objednávať viac dopredu. 


 Ak plánujete vianočné fotenie, alebo fotenie na kalendáre na nový rok, prosím myslite na to dostatočne v predstihu. Na vianočné fotenia beriem predbežné objednávky od už od septembra. Informácie a dizajn vianočných scénok si pozriete tu
Vianočné fotenia 2021Exteriérové fotenia prebiehajú najmä v teplejších mesiacoch a prispôsobujeme sa trošku počasiu, takže pri výbere termínu treba byť trošku flexibilnejší. V prípade nepriazne počasia vám vždy ponúknem náhradný termín, prípadne fotenie v ateliéri. Pri dohodnutých termínoch na externé fotenie sa fotí za každého počasia – s výnimkou dažďa, prípadne nejakého naozaj extrémneho počasia. Chladno, alebo zamračené nie je dôvod na nerealizovanie dohodnutého fotenia. V prípade, ak je fotenie dohodnuté v okolí môjho ateliéru na Čiernej Vode je vačšinou možné presunúť sa v prípade zájumu do ateliéru.

Neupravené fotografie neposkytujem.

Rodinné fotenie
120 €
 • 10 Fotografií
 • fotografia nad rámec 10 €
 • Vyhradnený čas minimálne 1 hodina na fotenie
  (rekvizity a doplnky na fotenie v cene)
 • Vytvorenie vlastnej náľadovej galérie v klientskej zóne a možnosť vybrať si svoje finálne zábery na úpravu
 • Profesionálna detailná úprava a retuš fotografií
 • Prevedenie fotografií vo farebnej aj čiernobielej verzii
 • DVD s full rozlíšením fotografií pre neskoršiu dotlač, na vyžiadanie aj zmenšené fotografie pre web a mail
 • Všetky fotografie tlačené v rozmere 13×18
 • Možnosť doobjednania fotoknihy
 • Fotografie v darčekovom balení