Rodinné fotenie

Fotenie deti a rodiny v exterieri, umelecke detske fotenie a fotky v atelieri - atelierove fotenie v BA, Bratislave, fotenie v prirode, tematicke fotenia, vianocne fotenie, minifotenie, fotenie v levnaduliach Bratislava, Pezinok, Senec. Detská a rodinná fotografka.

Odkedy som sa stala mamou, je detský úsmev a šibalstvo v očkách tých najmenších pre mňa ten najkrajší námet na fotenie. S deťmi je fotenie vždy dobrodružstvo, samé si povedia čo a ako bude a aké fotografie nakoniec vzniknú. Preto je fotenie detí vždy jedinečné a nabíja ma energiou. Pri detskom fotení sa snažím deťom prispôsobiť, neštylizujem každý záber, ale nechávam aj na deťoch, nech sa prejavia. Som rada, keď sa detičky uvoľnia a stanú sa sami sebou, tak aby vzniknuté zábery boli najmä o nich. Preto je fajn, aj sú aj rodičia na fotení naladení na rovnakú vlnovú dĺžku, komunikujú a zabávajú sa s deťmi. Fotím aj s rekvizitami, ale vždy len tak, aby neboli na fotke dôležitejšie ako Vaše dieťa. Najradšej mám čisté a jedinečné zábery detičiek v ich prirodzenom prostredí.

Ateliér alebo exteriér?

Obe fotenia sú super a každé ma svoje špecifiká.

Ateliér sa fotí orientačne v časoch medzi 9 tou a 15 stou hodinou. Aj pri fotení v ateliéri využívam najmä prirodzené svetko z veľkých okien. Takže časovo sa musíme pri fotení prispôsobiť najmä dennému svetlu. Pokiaľ sa vyslovene nedohodneme, alebo nejde o nejaké špeciálne fotenie, tak štúdiové blesky pri rodinnom fotení nepoužívam (ak tak, iba na dosvietenie, ak je to nevyhnutné). 
Exteriér sa naopak fotí ideálne v časoch pár hodín pred západom slnka. Takže orientačne medzi 16. - 20. tou hodinou. Na jeseň je možné pridať aj fotenia v exteriéri cez deň. V letnom obodbí fotím vonku iba podvečer.

V čase fotenia viačnočných fotení (druhá polovica októbra a november) nie je možné realizovať rodinné fotenia v ateliéri s inou ako vianočnou tématikou.Kedy sa objednať na fotenie?

V ateliéri fotím po celý rok. Termín je vhodné dohodnúť si cca 2 – 3 týždne vopred. Víkendové fotenia, treba plánovať a objednávať viac dopredu. Fotenia v predviačnočnom čase, treba plánovať výrazne skôr.


 Ak plánujete vianočné fotenie, alebo fotenie na kalendáre na nový rok, prosím myslite na to dostatočne v predstihu. Na vianočné fotenia beriem predbežné objednávky od už od septembra. Informácie a dizajn vianočných scénok sa pripravujú začiatkom októbra. Vianočné fotenia sa každoročne fotia ako minifotenia so špeciálnou ponukou a fotia sa počas druhej polovice októbra a v priebehu novembra. Viac info k vianociam v tomto roku  tu
Vianočné fotenia 2021Exteriérové fotenia prebiehajú najmä v teplejších mesiacoch a prispôsobujeme sa trošku počasiu, takže pri výbere termínu treba byť trošku flexibilnejší. V prípade nepriazne počasia vám vždy snažím ponúknuť náhradný termín, prípadne fotenie v ateliéri. Pri dohodnutých termínoch na externé fotenie sa fotí za každého počasia – s výnimkou dažďa, prípadne nejakého naozaj extrémneho počasia. Chladno, alebo zamračené nie je dôvod na nerealizovanie dohodnutého fotenia. Termínov na exteriérové fotenia je menej ako na ateliér a mimo prázdnin ich viem realizovať vačšinou iba cez víkendy, takže takéto fotenie si prosím plánujte dlhší čas vopred - ideálne počítajte tak 3-6 týždňov vopred.

Neupravené fotografie neposkytujem.

Rodinné fotenie
120 €
 • 10 Fotografií
 • fotografia nad rámec 10 €
 • Vyhradnený čas minimálne 1 hodina na fotenie
  (rekvizity a doplnky na fotenie v cene)
 • Vytvorenie vlastnej náľadovej galérie v klientskej zóne a možnosť vybrať si svoje finálne zábery na úpravu
 • Profesionálna detailná úprava a retuš fotografií
 • Prevedenie fotografií vo farebnej aj čiernobielej verzii
 • DVD s full rozlíšením fotografií pre neskoršiu dotlač, na vyžiadanie aj zmenšené fotografie pre web a mail
 • Všetky fotografie tlačené v rozmere 13×18
 • Možnosť doobjednania fotoknihy
 • Fotografie v darčekovom balení