Rodinné fotenie

Fotenie deti a rodiny v exterieri, umelecke detske fotenie a fotky v atelieri - atelierove fotenie v BA, Bratislave, fotenie v prirode, tematicke fotenia, vianocne fotenie, minifotenie, fotenie v levnaduliach Bratislava, Pezinok, Senec. Detská a rodinná fotografka.

Odkedy som sa stala mamou, je detský úsmev a šibalstvo v očkách tých najmenších pre mňa ten najkrajší námet na fotenie. S deťmi je fotenie vždy dobrodružstvo, samé si povedia čo a ako bude a aké fotografie nakoniec vzniknú. Preto je fotenie detí vždy jedinečné a nabíja ma energiou. Pri detskom fotení sa snažím deťom prispôsobiť, neštylizujem každý záber, ale nechávam aj na deťoch, nech sa prejavia. Som rada, keď sa detičky uvoľnia a stanú sa sami sebou, tak aby vzniknuté zábery boli najmä o nich. Preto je fajn, aj sú aj rodičia na fotení naladení na rovnakú vlnovú dĺžku, komunikujú a zabávajú sa s deťmi. Fotím aj s rekvizitami, ale vždy len tak, aby neboli na fotke dôležitejšie ako Vaše dieťa. Najradšej mám čisté a jedinečné zábery detičiek v ich prirodzenom prostredí.

Ateliér alebo exteriér?

Obe fotenia sú super a každé ma svoje špecifiká.

Ateliér sa fotí orientačne v časoch medzi 9 tou a 15 stou hodinou. Aj pri fotení v ateliéri využívam najmä prirodzené svetko z veľkých okien. Takže časovo sa musíme pri fotení prispôsobiť najmä dennému svetlu. Pokiaľ sa vyslovene nedohodneme, alebo nejde o nejaké špeciálne fotenie, tak štúdiové blesky pri rodinnom fotení nepoužívam (ak tak, iba na dosvietenie, ak je to nevyhnutné). Ateliér je vhodnou voľbou napríklad pre narodeninové fotenia, alebo pre detičky, ktoré ešte nechodia. 
Exteriér sa naopak fotí ideálne v časoch pár hodín pred západom slnka. Takže orientačne medzi 16. - 20. tou hodinou. Na jeseň je možné pridať aj fotenia v exteriéri cez deň. V letnom obodbí fotím vonku iba podvečer.

V čase fotenia viačnočných fotení (druhá polovica októbra a november) nie je možné realizovať rodinné fotenia v ateliéri s inou ako vianočnou tématikou. Kedy sa objednať na fotenie?

V ateliéri fotím po celý rok. Termín je vhodné dohodnúť si cca 2 – 3 týždne vopred. Víkendové fotenia, treba plánovať a objednávať viac dopredu. Fotenia v predviačnočnom čase, treba plánovať výrazne skôr. Na vianočné fotenie 2022 je ideálne informovať sa v septembri. Vianočné fotenia budú prebiehať od 10.10. 2022. V prípade zájmu odporúčam kontaktovať ma mailom, aby ste si miesto pre tento rok zabezpečili vopred. Počet termínov je obmedzený a zvyčajne sa naplní skôr, ako sa vianočné fotenia začnú fotiť. Najneskorší čas na dohodnutie vianočného termínu je september 2022.


Vianočné fotenia 2022Exteriérové fotenia prebiehajú najmä v teplejších mesiacoch a prispôsobujeme sa trošku počasiu, takže pri výbere termínu treba byť trošku flexibilnejší. V prípade nepriazne počasia vám vždy snažím ponúknuť náhradný termín, prípadne fotenie v ateliéri. Pri dohodnutých termínoch na externé fotenie sa fotí za každého počasia – s výnimkou dažďa, prípadne nejakého naozaj extrémneho počasia. Chladno, alebo zamračené nie je dôvod na nerealizovanie dohodnutého fotenia. Termínov na exteriérové fotenia je menej ako na ateliér a mimo prázdnin ich viem realizovať vačšinou iba cez víkendy, takže takéto fotenie si prosím plánujte dlhší čas vopred - ideálne počítajte tak 3-6 týždňov vopred.

Neupravené fotografie neposkytujem.

Rodinné fotenie
135 €
 • 10 Fotografií
 • fotografia nad rámec 10 €
 • Vyhradnený čas minimálne 1 hodina na fotenie
  (rekvizity a doplnky na fotenie v cene)
 • Vytvorenie vlastnej náľadovej galérie v klientskej zóne a možnosť vybrať si svoje finálne zábery na úpravu
 • Profesionálna detailná úprava a retuš fotografií
 • Prevedenie fotografií vo farebnej aj čiernobielej verzii
 • Full rozlíšenie fotografií pre neskoršiu dotlač, na vyžiadanie aj zmenšené fotografie pre web a mail
 • Všetky fotografie tlačené v rozmere 10×115
 • Možnosť doobjednania fotoknihy