Newborn foto

 


 
Newborn fotenie – Informácie a Ceny

Bábätká fotografujem v prvých týždňoch po príchode na svet.  Ideálne je čo najskôr. Zvačša chodia na fotenie detičky staré 5 – 14 dní.  Pri fotení sa nikam neponáhľam, mám pre vás a vaše bábo vyhradený dostatočne dlhý čas. Fotenie sa plne prispôsobuje najmenšiemu aktérovi, keď chce papať, tak papá, ak sa chce nosiť, nosí sa. Ideálne je, ak bábätko spolu uspíme a fotíme spiaceho drobčeka.  Mojou snahou je pre vás zachytiť to drobné čaro a jedinečnosť týchto prvých dní života. Som tiež mama, viem čo je dôležité pre vás ako rodičov a snažím sa vám čo najviac prispôsobiť.

Na fotenie s takýmto drobčekom sa prosím objednajte čo najskôr, ideálne ešte v čase, keď si spokojne nažíva v brušku. Keď sa potom ohlási a vykukne na svet, ozvite sa mi a spolu doladíme najvhodnejší termín. Novorodeniatka sa snažím fotiť v doobedných hodinách v pracovných dňoch, práve preto, aby sme na fotenie mali dostatok času a mali sme väčší kľud.

Bábätká fotím u mňa v ateliéri (kúsok od Bratislavy), ktorí je prispôsobený aj takýmto malým modelom. Výnimočne môžem prísť fotiť aj k vám domov, treba ale brať do úvahy určité kompromisy, ktoré sa pri fotení v domácom prostredí musia spraviť. Na fotenie v domácom prostredí nie je vhodné zimné obdobie, keď je všeobecne horšie denné svetlo, problémom sú aj stiesnené a tmavé priestory bytov. V domácom prostredí je vhodné fotiť viac reportážne fotografie, ktoré sú zase výnimožné množstvom emócií a reálnych spomienok s vášho života s novým členom rodiny. Ak máte zájem prevažne o pózovacie fotografie – štylizované portréty v štýle newborn, je vhodnejšie prísť ku mne do ateliéru.

Prečo sa bábätká fotia také maličké?

Ako som už spomenula, ideálny čas na newborn fotenie je práve vek  5 – 14 dní. Vtedy sú babätká ešte spavé, prirodzene schúlené do klbka, tak ako boli 9 mesiacov v maminkinom brušku. Ešte nevystierajú nožičky a ručičky a preto je jednoduchšie ich napolohovať tak, aby im to bolo príjemné, boli uvolnené a v kľude fotenie prespinkali. Čím su detičky staršie schopnosť kľudného spánku pomaly strácajú, vyrušujú ich dotyky, zvuky. Horšie sa uspávajú a keď sa prebudia majú snahu vystierať sa. Bábätko už potom vníma, že sa „niečo“ deje a je ostražitejšie. Fotenie je vtedy náročnejšie aj pre mňa ako fotografku, ale aj pre rodičov a samozrejme aj pre samotné miminko. Zvyčajne trvá dlhšie, pretože je ťažšie bábätko uspať.

Ak máte bábätko staršie ako je  vhodný vek na newborn fotenie, rada vás objednám na čas, kedy už bábo pasie koníčky – teda urdži hlávku v polohe na brušku a dokáže udržať aspoň krátky očný kontakt s rodičmi. Zvyčajne je to okolo 4. mesiaca veku.  Prípadne môžete využiť možnosť fotenia v domácom prostredí  – viď info nižšie na stránke.

 

 

Cena za fotenie.…. 150 EUR   / 10 fotografii)

fotografia nad rámec ….9 EUR

 

 • Vyhradnený čas minimálne 2 – 4  hodiny na fotenie  (rekvizity a doplnky a oblečenie na newborn fotenie v cene)
 • Fotografovanie štylizovaných portrétikov bábätka
 • Fotografovanie bábätska s rodičmi a súrodencami
 • Vytvorenie vlastnej náľadovej galérie v klientskej zóne a možnosť  vybrať si svoje finálne zábery na úpravu
 • Profesionálna detailná úprava a retuš fotografií
 • Prevedenie fotografií vo farebnej aj čiernobielej verzii
 • DVD s full rozlíšením fotografií pre neskoršiu dotlač, na vyžiadanie aj zmenšené fotografie pre web a mail
 • Všetky fotografie tlačené v rozmere 13×18
 • Pamiatková kartička k narodeniu dieťatka
 • Možnosť doobjednania fotoknihy
 • Fotografie v darčekovom balení
 
Neupravené fotografie neposkytujem
Príplatok za fotenie v domácom prostredí  (prinesenie rekvizít, čas strávený na ceste)……..40 EUR
Dopravné náklady (mimo Chorvátsky Grob)…….0,25 EUR/km
 
 

 

Čo ak je vaše bábätko už staršie – LIFESTYLE FOTENIE

 

Často ma kontaktujete, keď už je vaše bábatko staršie ako je optimálny vek na novorodenecké fotenie. Štylizované portréty v ateliéri, ak má už bábo 3 týždne a viac môžu byť problémom, keďže v tomto veku už nie je možné bábo napolohovať a vačšinou ho už ani nedokážeme na dobu fotenia uspať. Preto je v tomto období vhodnou alternatívou nafotenie bábätka doma – v  jedho prirodzenom prostredí s rodinou a so všetkým, čo život takého malého človiečika v rodine sprevádza. Takéto fotenie prebieha formou reportáže. Strávim u vas doma dohodnutý čas – zvyčajne okolo  2 hodín a fotím najmä:

– bábätko s rodičmi

-bábätko pri bežných denných činnostiach

-detailiky zo života bábätka na pamiatku

 

Výsledkom je ucelená séria fotografií, v počte od 30 – 60 (záleží od situácie, času…) odovzdaná na DVD.  Súčasťou tohto balíčka nie sú tlačené fotografie, v prípade záujmu si ich môžete doobjednať podľa cenníka tlačených produktov.  Všetky odovzdané fotografie sú postprocesované a upravené ako reportážne fotografie. Zmyslom tohto fotenia nie sú novorodenecké retušované portréty, ale zachytenie situácie, emócií a atmosféry po príchode bábätka do rodiny.  Cena za fotenie do 2 hodín  je 140  EUR.  Fotografie sú odovzdávané na DVD nosiči.

dopravné náklady….0,25 EUR/km

CENA – fotenie do 2 hodín …………………….140 EUR

každá ďalšia hodina…………………………………..50 EUR