RODINNÉ FOTENIA – (detičky od 4m)

 

Kam prísť:

Ateliér sa nachádza v Chorvátskom Grobe v časti Čierna Voda. Je to v objekte rodinného centra L-Activity.

 

Adresa: L-Activity, Jelšová 2, Chorvátsky Grob

Ak pôjdete smerom od Bratislavy od Vajnor, tak je to priblizne 2 km za Ba-Vajnormi. Za tabuľou Čierna Voda je to prva odbočka doľava do novej zástavby. L-activity je po pravej ruke a je vidieť aj od hlavnej cesty. Parkuje sa pred budovou a pozdlz cesty su miesta označené – Parkovanie pre zákazníkov L-actity. Tam môžete zaparkovať.  Vchod do budovy je na konci parkoviska. Ateliér je na poschodí. Prosím neberte hore kočíky, nie je tam dosť miesta, stačí ak menšie detičky vynesiete hore vo vajíčku. Ak by bol hlavný vchod zavretý, prosím zavolajte mi  0911 720 185, prídem vám dolu odomknúť.

 

Kedy prísť na fotenie:

Fotenia sú dohadované podľa rozvrhu, na vaše fotenie je vyhradený čas podľa dohody:  na dlhšie fotenia 1,5 hodinu, na kratšie 1 hodinu. Je potrebné prísť na fotenie včas. Ak meškáte sami sa oberáte o čas, nakoľko fotenie nie je možné natiahnuť.

V L-actity je kaviareň s pekným detským kútikom, takže ak prídete skôr môžete tam s detičkami počkať (v sobotu a v nedeľu doobeda kaviareň funguje obmedzene, ale hrací kútik môžete využiť). Prosím všetkých rodičov, aby po použití detský kútik po sebe upratali. Ďakujem

Ranné prvé termíny – o 9tej alebo o 9,30 sú prvými termínmi, ak prídete výrazne skôr, tak vas chcem poprosiť, aby ste netelefonovali, najma cez víkendy kým odídem do ateliéru som mamou na plný úvazok a nie je možné, aby som do ateliéru prišla skôr, ako bolo dohodnuté.  Do ateliéru chodievam tak 15 minút pred začiatkom dohodnutého termínu.

 

Ostatné termíny – Ak prídete na termín skôr, prosím počkajte na svoj čas dole v kaviarni. Hore pred ateliérom je len úzka chodbička a zbytočne sa tam potom tlačíme. Po skončení fotenia a uvoľnení ateliéru si po vás dole prídem.  Prípadne sa ozvite telefonicky, že ste už prišli.

Meškanie:

V  prípade, že meškáte, prosím ozvite sa aspoň krátkou správou.  V prípade, ak meškáte viac ako 15 minut, termín na fotenie môžem vzhľadom na situáciu zrušiť (ak napríklad je po vás naplánované fotenie a nezostalo by už dostatok času na fotenie). V prípade zrušenia termínu, kvôli vášmu meškaniu vám môžem faktúrovať poplatok za objednaný termín vo výške 15,- EUR.

Čo si vziať so sebou a ako sa pripraviť na fotenie:

Detičky by mali byť pred fotením vyspinkané a napapané. Mladšie detičky je možné v ateliéri dojčiť kedykoľvek počas fotenia. Ak dieťa nie je vo svojej koži, zle spalo a je veľmi plačlivé, prosím zvážte presunutie termínu na iný možno preň vhodnejší čas.

Oblečenie:

  • Pre detičky:  – vhodné oblečenie je svetlé, skôr pastelové farby bez obrázkov a výraznej potlače. Pri detičkách sa prosím vyhýbajte čiernym veciam.  Pre dievčatá sú vhodné šaty, sukne, môžu byť aj slávnostnejšie.  Pre chlapcov rifle, alebo sviatočné oblečenie. Je fajn, ak dieťa na fotenie už pride oblečené, vačšina detí sa nerada prezlieka, tak je dobre, ak ich hned od začiatku nestresujeme prezlikanim. V ateliéri mám k dispozícií nejaké oblečenie – rôzne veľkosti (pre dievčatá tutu sukne, zopár šiat, nejaké rifle a nohavice pre chlapcov, rôzne čiapky, čelenky…), ale je dobré ak má dieťa aj vlastné oblečenie a môžeme kombinovať, prípadne sa môžete rozhodnúť na mieste, či využijete aj niečo čo je k dispozícií v ateliéri. Outfitov môžete vziať aj viac a spolu vyberieme a pokombinujeme J
  • Určite pre deti treba vziať 1 svetlé tričko, alebo body

 

  • Pre rodičov – na spoločné rodinné fotografie je pekné, ak ste zladení. Aj čo sa týka štýlov, tak aj farieb. Oblečenie môže byť farebné, alebo aj overené klasika biele alebo svetlé vrchy a modré rifle pre všetkých. Vyhnite sa prosím príliš tmavým farbách, veľkým vzorom, nápisom. Najmä pánske oblečenie skúste vybrať také, kde je čo najmenej potlače a menej výrazný vzor. Košele voľte radšej jednofarebné alebo s jemným vzorom, nie výrazní káro alebo prúžky.

 

  • Obuv: detičky zvyčajne fotím na boso, aj bez ponožiek. Na rodinné fotografie je tiež pekné ak ste buď všetci vyzutí alebo naopak obutí. Na fotenie treba mať ale čístú obuv. V ateliéri sa vyzúvame, takže nie je možné sa fotiť v topánkach, v ktorých ste prišli.  Ak sa chcete fotiť naboso, tak sa fotí bez ponožiek.

 

Ostatné veci:
  • Pre motiváciu je vhodné pre detičky vziať nejakú hračku, odmenu, maškrtu …skrátka niečo čo na vaše dieťatko zaberá.  V ateliéri je CD prehrávač, tak môžete priniesť aj obľúbene CD.
  • Pre menšie detičky vezmite všetky prebaľovacie potreby, dostatok mliečka.

 

Ak máte nejaké špeciálne požiadavky na fotenie, je vaše dieťatko v niečo výnimočné, chcete nejaké konkrétne rekvizity,  prosím informujte ma dopredu. Na fotenie sa pripravím, prípadne zarezervujem dlhší čas, ak bude treba. Info potrebujem najma ak ide o:

  • Detičky viac hanblivé a viac plačúce
  • Narodeninové a temátické fotenia
  • V prípade ak do ateliéru pride viac ľudí, alebo plánujete vziať aj zvieracieho miláčika.

 

 

A posledná vec, ktorú prosím nezabudnite doma je TRPEZLIVOSŤ. Často na fotenie potrebujeme aj spoluprácu tatinka, tak je fajn, ak pride aj on dobre naladený a pri fotení s detičkami trošku pomôže.

 

Všeobecné podmienky:

Prosím prečítajte si podmienky na www.fotolienka.sk/cennik

Rezerváciou termínu a príchodom na fotenie vyjadrujete súhlas s týmito podmienkami (cenami, dobou dodania a podmienkami zverejnenia fotografii v portfóliu fotografa). Všetky výhrady je potrebné riešiť mailom.

 

Termín je závazný

V prípade, ak sa nemôžete dostaviť na termín, prosím o informáciu a pokúsime sa dohodnúť náhradný termín.

Ak termín zrušíte v deň fotenia, alebo sa na termín nedostavíte bez ospravedlnenia, prípadne nebude možné dohodnúť náhradný termín,  budem vám faktúrovať zmluvný poplatok za objednaný termín vo výške 15,- EUR.

 

Ďakujem a teším sa na vás